În premieră, ĩn Colegiul de Medicină Bălți s-a desfășurat o activitate de suflet cu genericul „La o cafea cu directoarea”, alături de monitorii de grupe, reprezentanții Consiliului de elevi și ai Comitetului sindical al elevilor.
Vocea elevilor a fost ascultată și valorizată inclusiv prin prezența șefului secției Educație (coordonatorul Consiliului de elevi), într-un dialog cald, sincer și bazat pe încredere.
Elevii au venit cu idei, propuneri și gânduri frumoase pentru viața colegiului, demonstrând implicare, responsabilitate și dorința de a construi împreună un mediu mai bun.
Vocea elevilor contează. Împreună dăm valoare fiecărei inițiative.










